• Otomobille ilgili ne işin olursa olsun... Toyota'ya git.
  • HIZLI ARAMA
  TOYOTA TÜRKİYE PAZARLAMA VE SATIŞ A.Ş

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş, Türkiye sathına yayılmış geniş Bayi teşkilatıyla Toyota marka araçların pazarlama, satış ve satış sonrası hizmetler faaliyetlerini yürütmektedir. 50 yılı aşkın süredir Toyota distribütörlüğünü devam ettiren ve Toyota Grubu Şirketleri'nin dünyadaki en büyük bağımsız distribütörü olan ALJ, Türkiye'de de Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş.'nin faaliyetlerini üstlenmektedir.

Mutlak müşteri memnuniyeti konusunda liderlik misyonu ile hareket eden Toyota Bayileri ile toplam 56 Toyota Plaza’da hizmet verilmektedir. Toyota , Türkiye’ye ‘Plaza’ kavramını ilk getiren kurum olarak otomotiv sektöründe öncü ve inovatif kimliği ile de tanınmaktadır.

Stratejileri ve hedefleri ‘Mutlak Müşteri Memnuniyeti’ felsefesi doğrultusunda oluşan Toyota, yeni kurumsal kimlik ve tesis işletim sistemi çerçevesinde yenilenen Plazaları ile müşterilerinin hem satış hem de satış sonrası hizmetlerinde en üst düzeyde memnuniyet sağlayan Toyota deneyimi yaşamasını amaçlamaktadır.

Toyota modelleri kalite, sağlamlık ve güvenilirlik özellikleri ile özdeşleşmektedir. Toyota’nın sunduğu ürün gamında dünyanın en çok tercih edilen otomobili Toyota Corolla, Avrupa’nın amiral gemisi Avensis ve yepyeni spor otomobili GT86 olmak üzere on bir binek ve bir hafif ticari aracı ile toplam 12 modeli yer almaktadır. Toyota’nın Avrupa lansman planları çerçevesinde, Toyota, müşteri ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusunda geliştirilen ve yenilenen modellerini Türkiye pazarına sunmaya devam etmektedir.


VİZYON

Paydaşlarımızın beklentilerini en üst düzeyde karşılayan, sevilen, güvenilen ve tercih edilen lider marka ve kurum olmak


MİSYON

Paydaşlarımızdan aldığımız güç ile Türkiye otomobil pazarında 1 numaraya yükselmek ve toplumsal değer yaratmak.


DEĞERLER

İnsana Saygı
Sürekli Gelişim
Müşteri Odaklılık
Güvenilirlik
Topluma katkı
Yaratıcılık